aug
24

Ackermanni grupp Kullamaa kirikusKullamaa kogudus

Christian Ackermann (sündis Köningsbergis, suri 1710.a. Tallinnas) oli Eesti barokiajastu skandaalseim ja andekaim puunikerdaja, kes murdis end välja aastasadu püsinud tsunftisüsteemist ning kelle töökojas valmisid aastatel 1680–1710 peaaegu kõik Eesti tähelepanuväärsemad kirikusisustuselemendid: altariseinad, kantslid ja vappepitaafid, samuti krutsifiksid ning väidetavalt ka Eesti kontekstis unikaalne Tallinna Rootsi-Mihkli kiriku baptisteerium.  Loe edasi Vikipeediast

Kullamaa kirikus on uurimise all Gösekeni epitaaf  ja Kolgata grupp, mis senini puuduvad Ackermannile omistatud  tööde nimekirjast.  Uurimisgrupist ja uuringutest


Ackermanni grupp uurimas Kullamaa kirikus Göskeni epitaafi ja Kolgata gruppi  23.08.2018
/foto Lembit Tammsalu/

Kommentaarid puuduvad

Lisa kommentaar

Email again: