juuli
30

Erakordne muusikasündmus KullamaalKullamaa kogudus

Kõrgkunst ei puuduta just tihti. Seekord juhtus see nendega, kes esmaspäeva õhtul Kullamaa kirikus "Tuulemuusika" kontserdist osa said. Kirikus andis kontserdi varajase muusika stuudio Cantores Vagantes. Musitseerisid: plokkflööditrio koosseisus Reet Sukk, Taavi-Mats Utt ja Andres Siitan ning orelil Ene Salumäe.

Kontserdi kava oli kokku pandud 15. ja 16.sajandi renessaansiajastu heliloojate teostest. Tunniajasel kontserdil kõlasid vaheldumisi mahe plokkflööditrio ja võimas orel. Kuulda sai flaami,itaalia, hispaania, inglise, prantsuse jt. renessaansheliloojate loomingut, kellest tuntumad on Madalmaade koolkonna viimane suur meister Orlando di Lasso, kes saavutas oma kuulsuse juba eluajal ja Rooma koolkonna silmapaistvaim esindaja Giovanni Pierluigi da Palestrina.

Publk väljendas oma  tänau sooja aplausiga. Emotsionaalse sõnavõtu ja meenetega pidasid muusikuid meeles Kullamaa vallavanem Jüri Ott ja koguduse organist Aet Reinhold.

Kommentaarid puuduvad

Lisa kommentaar

Email again: