sept
29

Läänemaa "Aasta maaraamatukoguhoidja" on Aili AnselKullamaa kogudus

  Eesti Raamatukoguhoidjate Ühing (ERÜ) valis Läänemaa “Aasta maaraamatukoguhoidjaks” meie koguduse kauaaegse juhatuse liikme Aili Anseli. Tiitel antakse igal aastal vabariigi parimale maaraamatukoguhoidjale aasta töötulemuste põhjal. Aunimetuse kandidaat on saavutanud aasta jooksul kutsetöös väljapaistvaid tulemusi ja positiivselt mõjutanud kogukonna elu. Läänemaalt valiti selle tiitli nominendiks aastal 2012 Kullamaa raamatukogu juhataja Aili Ansel.

  Aili Ansel töötab Kullamaa raamatukogus 2000. aasta oktoobrist. Oma teekonnast Kullamaalt Kullamaale jutustab Aili nii: „Kullamaa on mu sünnikoht. Pärast Viljandi kultuurharidustöö kooli lõpetamist 1972. aastal suunati mind tööle Tõstamaa külaraamatukogusse, kus töötasin 4 aastat. Siis oli Kullamaa keskkoolil vaja eesti keele õpetajat ja kooliraamatukoguhoidjat. Kodukandis teati, et õppisin kõrgkoolis eesti keelt, tehti ettepanek kodukooli tööle tulla. Nii ma Kullamaale tagasi tulin ja siia ka jäin. Töötasin vahepeal koolis, külanõukogus ja vallavalitsuses. Pärast kauaaegse raamatukogu juhataja Ella Kalde pensionile jäämist olengi jälle ringiga raamatukogus tagasi“.


Pikem lugu: "Aili Ansel pärjati aasta raamatukoguhoidjaks", Kaire Reiljan, Lääne Elu, 29.09.2012
lk.5 Digaris

 

Kommentaarid puuduvad

Lisa kommentaar

Email again: