juuni
10

Päev, mis kirjutati ajalukkuKullamaa kogudus

Pikalt ettevalmistatud pidupäev, kristliku kiriku sünnipäev 1.nelipüha, kujunes sel aastal meie koguduses erilisemaks kui varasemad.
150 aastat tagasi, 1869.a. suvel sai valmis Kullamaa kiriku torn. Ajalooürikutest on välja tulnud üks torni ehitajaid Adam Kellmann, kelle järgnevad põlvkonnad on hoolitsenud oma kuulsa esivanema mälestuse jäädvustamise eest. Tornialuse seinal seisab nüüd temale paigaldatud mälestustahvel ja kalmistul hauatähis, mis õnnistati koguduse õpetaja poolt ja koguduse koori laulude saatel. Päev kulges edasi kogudusemajas, kus kohvilauas sai kuulata Eesti Ajalooarhiivi arhivaari ja Läänemaa Muuseumi teaduri Kalev Jaago ülevaadet arhiivides leiduvatest dokumentidest Adam Kellmanni (1.09.1825 - 26.06.1894) tegevuse ja pere kohta. Ajaloolise päeva "kirjutas" üles rahvaluuleuurija  Mari Sarv ja filmis Sulev Keedus.
/foto Tiiu Korpus/


Kommentaarid: 4

 • Tiiu12. juuni

  HEAD SÕBRAD ! Pühapäeval 9. juunil 2019 kirjutasime KULLAMAA kultuurikihi ühele leheküljele read, mis algasid 150. aasta eest Kullamaa pühakojale torni- kellatorni valmimisega. See on loodud kultuuriväärtus rahvale, kohaliku ehitusmeistri ADAM KELLMANNI juhtimisel. Tuhat tänu kõigile igasse ilmakaarde, kes aitasid ilusa päeva toimumisele kaasa!! Suitsupääsukese tervitus tähtsündmusel oli üllatus, tuhat tänu temale, mõtleme, kui saaks ühe meie soovi kaasa anda taevalinnule laia ilmapeale siis oleks meie üks soov et, saaksime meie pühakoja remondiks palju raha. Tuhat tänu kõigile!!! Tiiu Korpus

 • Helve12. juuni

  Kodulehe toimetus palub abi kirikulistelt, kes tegid 9.juunil kirikus ja tornialuses pilte. Kui keegi saab aidata, palun saata kodulehe toimetuse meilie: kullamaa.kogudus@gmail.com Tänades, Helve

 • Lembitu21. juuni

  Väärt tegu, et oma esivanemaid meeles peetakse. Ilma nendeta poleks ju meidki. Väärib eeskuju!

 • Tiiu14. juuli

  Lääne Elu 13.juuni 2019 saab lugeda artiklit - Kullamaa kirikutorni ehitaja sai mälestustahvli

Lisa kommentaar

Email again: