mai
09

Piibel ja KullamaaKullamaa kogudus


Mälestuskivid on paigaldatud Heinrich Gutsleffi 330.sünniaastapäeval 25.05.2010 ja   
Heinrich Gösekeni 400. sünniaastapäeval 13.06.2012                             
                                      
Kullamaad on nimetatud emakeelse Piibli hälliks. Kaks kuulsat kirikuõpetajat Heinrich Göseken ja Heinrich Gutsleff on olnud Kullamaa koguduse õpetajad kokku 77 aastat. Heinrich Göseken oli Kullamaa kirikuõpetajaks aastatel 1641-1681, töötas selle heaks, et maarahvas võiks Piiblit lugeda oma emakeeles (1660.a. ilmus "Manuductio ad Linguam Oesthonicam" e. "Juhatus eesti keele õppimisse").
Heinrich Gutsleff teenis Kullamaa kogudust 1710 - 1747. Tema tõlgituna ilmus 1715.a. põhjaeesti-murdeline Uus Testament. Mõlemale suurmehele on kaasajal kiriku väravasse paigaldatud mälestuskivid.
4.mail toimus Kullamaa kultuurimajas pidulik piiblikonverents, kus ridamisi tuntud esinejaid. Mati Schönbergi lühifilmis "Piibel Eestimaal" oli sees ka võtteid Kullamaa kirikust. Pidulikule kohvilauale järgnes veel pidulikum EMTA vaskpilliansambli "Tuulisbrass" kontsert.
Loe ka ajakirjaniku ülevaadet konverentsist Kullamaal:   Eesti Kirik 08.05.2019

Fotod mõttetalgutest Kullamaal EPS kodulehel

Kommentaarid puuduvad

Lisa kommentaar

Email again: