märts
10

Pilguheit möödunud aastaleKullamaa kogudus

Kullamaa koguduse nõukogu kinnitas juhatuse poolt esitatud 2018.a. eelarve täitmise aruande ja võttis vastu 2019.a. eelarve. Täpsemalt saab tehtust lugeda Lembitu Twerdjanski artiklist "Eesti Kirikus"

Eesti Kirik 06.03.2019

Kommentaarid: 1

  • Tiiu23. märts

    Ehitusmeister Adam Kellmannist Kullamaa kiriku kellatorn ehitati 1869.a. ehitusmeister Adam Kellmanni juhtimisel, ta oli arhitekt- projekteerija, kelle töö tulemusel valmis torn 30,6m ja üleskõrgus 47 m. Alus: EA, 2kd, lk 24, Eesti Arhitektuur- Villem Raam. Muinsuskaitseameti arhiiv - Kullamaa kiriku arhitektuurimälestise pass 1982.a. Villem Raam. Kogenud ehitusmeistrina kutsuti A. Kellmann Lihula kiriku seisukorra kohta eksperthinnangut andma, alus : Tiia-Mall Kreemi "Viisipäraselt ehitatud" doktoritöö kiriku ajaloost 2010.a..Andmebaasides rohkem nimelisi ehitusega seotud isikuid ei leidu. Ehitusmeister oli Päri mõisa kohalik talupoeg Adam Kellmann, "Möldre Adam". Autoriõiguse seadusega on kaitstud tema autorsuse, autori nime, autori au ja väärikuse ning tema loodud väärtused ja kaitstud tähtajatult. 9. juunil 2019.a. paigaldatakse ehitusmeister Adam Kellmannile mälestustahvel Kullamaa kiriku kellatorni siseseinale loodud kultuuriväärtuse eest 150 aastat tagasi, U. Korpuse poolt, kes on viiendast põlvest järeltulija. Austame ja Täname. Tiiu Korpus koguduse liige

Lisa kommentaar

Email again: