mai
29

Soome sõprade külaskäikKullamaa kogudus

      24.-27.maini viibis Eestis meie Soome sõpruskogudus Raahest. Soomes on viimastel aastatel toimunud mitmeid haldusterritoriaalseid ühinemisi valdade tasandil. See on omakorda toonud kaasa koguduste ühinemised. Meie kauaaegne sõpruspartner Pattijoe kogudus ühines Raahega aastaid tagasi, sellest aastast on Raahe kogudusega liitunud Vihanti, kes oli Märjamaa koguduse partner. Soome sõprade külaskäigu üheks eesmärgiks oligi tutvuda kõigi kolme - Kullamaa, Märjamaa ja Lääne-Nigula - kogudusega, sest vähestel neist oli olnud võimalust viibida neis kõigis.
      Laupäeva ennelõuna möödus külalistel Märjamaal, pärastlõunane aeg aga Kullamaal, kus kooli sööklas pakuti vallavalitsuse kulul lõunasööki. Sellele järgnes kultuurimajas väike kontsert Kulla- maa Keskkooli neidudelt ja slaidiprogrammid tutvustamaks lühidalt Kullamaa valda ja kogudust. Pärast seda oli kavas väike ekskursioon, mille käigus hr. Aivar Reivik tutvustas Koluvere lossis juba renoveeritud ja valmimas ruume, rääkis lossi ajaloost ja taastamisprotsessist. Pr. Laine Riistop võttis külalisi vastu Kullamaa käsitöömajas (endises apteegihoones) ja pr. Aili Ansel tutvustas Goldenbecki maja ruume ja võimalusi. Päev lõppes õhtupalvusega Kullamaa kirikus.
        Pühapäeva sisustas Lääne - Nigula kogudus. Päev algas kolmainupüha armulauaga jumala-teenistusega, jätkus arutlustega töötubades teemal "Mina usun" ja lõppes õhtupalvusega. 

Kommentaarid puuduvad

Lisa kommentaar

Email again: