sept
06

Suure tähtpäeva eelKullamaa kogudus

Kullamaa kogudus 650
 

Head Kullamaa koguduse liikmed ja kõik teised Kullamaa kihelkonna inimesed!

2014. aastal täitub 650 aastat Kullamaa koguduse esmamainimisest. Kuigi kogudus on ilmselt vanemgi, saame siiski tähistada suurt tähtpäeva, millel on kindel ajalooline alus. Kutsun üles avaldama mõtteid, kuidas seda tähtpäeva väärikalt tähistada. Ka tuleb määrata aeg, millal see märkida Kullamaa valla 2014. aasta kultuurikalendrisse. Millisel tasandil see läbi viia. Paljudes kohtades on koguduse juubelid viidud läbi kihelkonnapäevadena. Ei saa kutsumata jätta sõpruskoguduste esindajaid. Kas selleks kirjutada projekt KOPile või mujale? 

Omalt poolt veel mõned mõtted, mis võiks sel puhul toimuda: Kirikukontsert loomulikult, kindlasti vääriks see sündmus ka 1,5-2 tunnist konverentsi ja näitust kultuurimajas. Peaksime valmis saama kirikut tutvustava stendi, millest juttu on olnud. Tore oleks selleks ajaks uued kirikuuksed valmis saada ja sel päeval pühitseda.. Ustele võiks olla kinnitatud ka vastava tekstiga vasksilt. Kiriku seinale võiks paigaldada marmortahvli kõigi teadaolevate preestrite-õpetajate nimedega,kes siinset kogudust teeninud. Kaasata tuleks käsitööseltsi, et nende abiga teha näitus Kullamaa rahvariietest ja käsitööst läbi aegade. Vana pastoraadi ja selle tulevikuplaanide tutvustamine. Jalutuskäik Kullamaa ja kalmistu ajaloo tutvustamiseks. Ekskursioon külalistele Koluvere lossi jne.jne. Kõik mõtted on teretulnud, siis on mida sõeluda, et midagi ka sõelale jääks.

Lembitu Tverdjanski

 

Kommentaarid: 1

  • Aet07. sept

    Lisaks võiks olla teinegi tahvel, millel kirjas köstrite-organistide-kirikumuusikute nimed. Nõnda on mõnes kirikus tehtud.

Lisa kommentaar

Email again: